لوکاوب پشتیبانی اینستاگرام پشتیبانی کانال تلگرام
جراحی گوش | اتوپلاستی | جراحی زیبایی گوش | عمل گوش | دکتر احمد ناظم بافقی
عوارض سینوزیت مزمن
عوارض سینوزیت مزمن
دسامبر 30, 2017
جراحی لوزه
جراحی لوزه
ژانویه 6, 2018

جراحی گوش

جراحی گوش

جراحی گوش

جراحی گوش : اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش ، روشی می باشد که در آن سایز و حالت گوش ها تغییر می کند. نتایج عمل جراحی تغییر شکل گوش تا حد زیادی به تغییرات مورد نظر بستگی دارد، در هر صورت این روش ها به طور کل باعث افزایش اعتماد به نفس وبرطرف کردن مشکل گوش بزرگ ، بخصوص در کودکان و نوجوانان می شود. اگر گوش ها به حالت برجسته و بیرون زده باشند، می توان به وسیله بخیه زدن غضروف و لاله ی گوش را صاف و آن ها را به سر نزدیک تر کرد.

 

جراحی گوش

 

اگر یکی از گوش ها در مقایسه با گوش دیگر بالاتر قرار گرفته باشد، می توان توسط جراحی اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش آن ها را اصلاح کرد. گوش هایی که بیش از اندازه بزرگ هستند را نیز می توان توسط این جراحی به تنهایی یا به همراه دیگر عمل های جراحی مربوط به گوش به شکل طبیعی اصلاح کرد. درمان درد گوش ناشی از جراحی زیبایی گوش عموما با قرص های مسکن برطرف می شوند.

روش انجام عمل جراحی گوش

هدف اتوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی گوش ، تغییر شکل یک یا هر دو گوش می باشد. افرادی که از سایز، شکل، محل گوش خود ناراضی هستند، می توانند از این روش درمانی استفاده کنند. اتوپلاستی، کوچک کردن لاله ی گوش و جراحی گوش گل کلمی را شامل می شود تا پوست و غضروف اضافه برداشته شود. زیبایی گوش یکی از ویژگی های برجسته صورت می باشد به همین دلیل اکثر افراد پس از انجام این جراحی با داشتن ظاهری متناسب تر، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند.

ادامه مقاله  عمل گوش

عمل جراحی کوچک کردن گوش

برخی افراد از اندازه و شکل گوش های خود رضایت ندارند. نوعی از اتوپلاستی وجود دارد که عنوان آن عمل جراحی کوچک کردن گوش می باشد، از این روش جهت تغییر سایز گوش های بزرگ استفاده می شود تا ظاهری طبیعی به گوش ها داده شود. عمل جراحی کوچک کردن گوش که می تواند کوچک کردن لاله ی گوش را شامل شود ، به شکل سرپایی نیز قابل انجام است که عموما در زمان های گذشته به شکل سرپایی انجام می شد، به هر حال از این جراحی می توان هم برای کودکان و هم افراد بالغ استفاده کرد.

 

دکتر احمد ناظم بافقی

متخصص گوش و حلق و بینی

جراحی سر و گردن و   آندوسکوپی سینوس

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button