لوکاوب پشتیبانی اینستاگرام پشتیبانی کانال تلگرام
رینوپلاستی بسته | رینوپلاستی | رینوپلاستی باز | جراحی بینی | دکتر احمد ناظم بافقی
جراحی پولیپ بینی
جراحی پولیپ بینی
فوریه 3, 2018
عمل گوش
عمل گوش
فوریه 7, 2018

رینوپلاستی بسته

رینوپلاستی بسته

رینوپلاستی بسته

برای انجام جراحی بینی روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از این روش ها رینوپلاستی می باشد، این تکنیک نیز به دو صورت باز و بسته قابل انجام است که در این مقاله قصد داریم درباره رینوپلاستی بسته برای شما عزیزان صحبت کنیم.

 

رینوپلاستی بسته

 

در روش بسته عمل جراحی بینی، برش هایی در داخل بینی بین غضرو ف ها زده می شود که با استفاده از این برش ها جراح بدون ایجاد برش خارجی به پشت و نوک بینی دسترسی پیدا می کند.

در این روش ، دید نوک بینی در مقایسه با دیگر روش ها کمتر است، اما جراح در مواردی که نیاز به دستکاری زیاد نوک بینی باشد عموما از روش باز استفاده می کند. به صورت کلی عموما رینوپلاستی به روش باز نسبت به روش بسته در زمینه حل مشکلات نوک بینی ارجحیت دارد.

در موارد جراحی بینی ترمیمی ، تومورهای بینی ، بینی های شدیدا گوشتی و بینی های در اثر شکاف کام و لب عموما از روش باز استفاده می شود.

دوران نقاهت

  • دوره بهبودی و نقاهت پس از هر دو روش جراحی بسته و باز مشابه یکدیگر می باشد، اما زمان بهبودی جراحی بسته ممکن است کمی کوتاه تر باشد زیرا برش های جراحی در داخل بینی زده می شود و عموما مشکلات و پیچیدگی کمتری دارند. در هر صورت، برای دوره نقاهت خود باید نزدیک یک هفته از نظر کاری مرخصی بگیرید.
  • در هفته اول ممکن است بینی شما با آتل یا اسپلینت پوشیده شود، همچنین در برخی از بیماران از تامپون بینی استفاده می شود که شامل قرار دادن گاز استریل در سوراخ های بینی می باشد. در این شرایط بیماران در بینی خود کمی گرفتگی شبیه به سرماخوردگی احساس می کنند. همچنین ممکن است در چند روز اول به ویژه روز بعد از جراحی، کمی ناراحتی، ورم و کبودی را تجربه کنید.
ادامه مقاله  رینوپلاستی باز و بسته

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این تکنیک جراحی به مقالات ما که در سایت وجود دارند مراجعه کنید. همچنین می توانید با مراجعه به مطب آقای دکتر احمد ناظم بافقی از مشاوره ایشان بهره مند شوید.

برای مشاهده نمونه کار های ایشان به آدرس اینستاگرام یا گالری سایت مراجعه کنید.

 

 

دکتر احمد ناظم بافقی

متخصص گوش و حلق و بینی

جراحی سر و گردن و   آندوسکوپی سینوس

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button