گلدن نت پشتیبانی اینستاگرام پشتیبانی کانال تلگرام
انحراف بینی | جراحی انحراف بینی | گرفتگی بینی | عمل بینی | دکتر احمد ناظم بافقی
جراحی زیبایی بینی گوشتی
جراحی زیبایی بینی گوشتی
دی ۲۳, ۱۳۹۶
جراحی شکستگی بینی
جراحی شکستگی بینی
بهمن ۲, ۱۳۹۶

انحراف بینی

انحراف بینی

انحراف بینی

این روز ها انحراف بینی به دلیل این که بین مردم بسیار شایع شده است جزو پرطرفدار ترین جراحی ها به حساب می آید به همین دلیل ما قصد داریم درباره آن در این مقاله برای شما عزیزان صحبت کنیم.

 

انحراف بینی

 

هنگامی که در مورد انحراف بینی صحبت می ‌کنیم، اولین موضوعی که به ذهن ما می رسد گرفتگی بینی می‌ باشد که این موضوع تا اندازه بسیار زیادی درست می‌ باشد. با وجود این که مهم‌ ترین مسأله در انحراف بینی ، گرفتگی بینی می‌ باشد اما باید این موضوع  را نیز مد نظر داشته باشیم که انحراف تیغه بینی ممکن است موجب ایجاد مسائل دیگری مانند سردرد و عفونت سینوس ‌ها شود.

در برخی مواقع ممکن است افراد انحراف بینی داشته باشند اما با مشکل خاصی روبه ‌رو نباشند. انحراف تیغه بینی در بیشتر افراد مشاهده می ‌شود با این وجود نمی‌ توان گفت که همه این موارد از اهمیت کلینیکی بر خوردار هستند و اگر فردی دچار انحراف تیغه بینی باشد باید تحت مراقبت و درمان قرار بگیرد.

ساختار اصلی تیغه بینی چگونه است؟

قبل از هر چیزی لازم است تا شما عزیزان با ساختار تیغه بینی آشنا شوید، تیغه بینی بسیار نازک است و در قسمت های مختلف ضخامت آن متفاوت می باشد، این تیغه دو حفره را از یکدیگر جدا می کند و عموما باید در وسط بینی قرار بگیرد اما در برخی افراد ممکن است این تیغه بینی در مرکز قرار نداشته باشد.

قسمت جلویی و پایینی بینی از غضروف تشکیل شده است و آن به این دلیل است که حالت ارتجاعی داشته باشد و بینی بتواند به صورت مختصر به طرفین حرکت کند. یکی دیگر از دلایل غضروفی بودن قسمت پایین بینی این می باشد که چون این قسمت بیشتر در معرض ضربه قرار دارد، در صورت وارد شدن ضربه دچار شکستگی نشود.

ادامه مقاله  جراحی انحراف بینی

چه عواملی باعث انحراف بینی می‌شوند؟

مهم ترین دلیل انحراف بینی ارثی می باشد که از طریق والدین به فرزند انتقال می یابد. دلیل دیگر انحراف بینی وارد شدن ضربه به بینی می باشد که این ضربه ممکن است از طریق تصادف، ورزش های رزمی، زمین خوردگی و… ایجاد شود.

 

دکتر احمد ناظم بافقی

متخصص گوش و حلق و بینی

جراحی سر و گردن و   آندوسکوپی سینوس

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button